Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu

1000 sene önce alüminyum folyo yoktu tabiki, ancak uygulanmakta olan yöntem 1000 senelik. O dönemlerde folyo yerine ayrı bir malzeme kullanılıyordu. Burada vurgulanmak istenilen yöntemdir.

 

 

Ayaklarınız mı ağrıyor, romatizma ağrısından duramıyor musunuz, yorgun musunuz? O bölgeye aleminyum folyo sarın. Ağrı sızı kalmasın. İşte Çinli üstadların kullanmış olduğu aleminyum folyo yöntemi

Aleminyun folyo alternatif tıp alanında Çinli ve Rus doktorların sıkça başvurdukları bir hayli iyi bilinen bir ağrı kesici. Peki aleminyum folyonun ne özelliği var da ağrıyı azaltıyor?

Şöyle: Vücuttaki enerji akışının geçtiği biyolojik yolları düzenliyor. Bu da vücuttaki farklı bölgeleri yatıştırır ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur ve iyileşme sürelerini hızlandırır.

 

 

Tabii ki bu uygulama hiçbir zaman uzman tıbbi müdahalenin yerini almamalıdır.

KAS AĞRISINI YATIŞTIRIR
Ağrıyan kaslarının etrafına folyo sarmak, ağrının giderilmesine yardımcı olur. Ağrılı bölgeye nazikçe folyo sarın ve sabitleyin. 8 ile 12 saat boyunca tutun ve bu işlemi 10 gün boyunca uygulayın. Kas ağrınız dinecektir.

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 1

SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP BELİRTİLERİNİ AZALTIR
Ayaklarınıza 6-7 kat folyo sarın ve bir saat bekleyin ve folyoyu ayağından çıkarıp, ayağını 1 saat havalandır. Sonra yeniden 6-7 kat folyo sar ve 1 saat sonra yeniden çıkar. 2 gece sonra farkı göreceksin.

 

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 3

 

YANIK TEDAVİSİNDE KULLANILIR
Yanıktan acı çekmemek için folyo kullanabilirsiniz. Yarayı sterilize ettikten ve bir gazlı bezle kapladıktan sonra, etrafına folyo sarın. Ağrı dinecektir.

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 5

YORGUNLUK BELİRTİLERİNİ AZALTIR
Folyo, vücudunuzdaki enerji kanallarını yeniden düzenlediğinden, daha ferah ve dengeli hissetmenize yardımcı olabilir.Birçok makyaj sanatçısı, ne kadar uykusuz olursanız olun, daha fazla uyanık ve yenilenmiş görünmek için bu numaraya başvurmanızı önerir.

Birkaç saat boyunca buzdolabında beklettiğiniz iki küçük folyo şeridini gözünüzün altına yerleştirin. Çıkardıktan sonra daha uyanık görüneceksiniz!

 

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 7

 

SİYATİK AĞRISINI AZALTIR
Siyatik ağrınız var ise, doktora gidene kadar ağrıdan kurtulmak için ayaklarınıza folyo sarmak sizi bir nebze rahatlatır.

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 9

ROMATOİD ARTRİTİ HAFİFLETİR
Eklem ağrısı yaşamaktaysanız, parmaklarınızı düzenli olarak folyoya sararsanız, romatoid artritin ağrısının hafiflediğini görürsünüz.

Çinli Üstadların Uyguladığı Alüminyum Folyo Metodu 11

Kaynak: pemmbe.Com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.