Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak

07.01.2021
3.696
Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak

Eklem ağrısından mı şikayetçisiniz? Size ağrınızı azaltıp dindirebilecek beş önerimiz var. Daha önce hiç sanki tüm gece hiç uyumamış gibi yorgun uyandığınız oldu mu? Ellerinizi bile oynatmak canınızı yakar, merdivenlerden inerken dizleriniz acır.

 

 

Bu dayanılmaz eklem ağrılarını nasıl yok edebilirsiniz? Size bu konu da günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz bazı önerilerimiz olacak.

EKLEM AĞRISINI GEÇİRMEK İÇİN ÖNERİLER
Pek çok kişi romatizma, artrit ve osteoartrit gibi hastalıkların neden olduğu eklem ağrılarından şikayetçidir. Bu ağrılar daima geçirilemeyebilir ancak çeşitli taktikler sayesinde ağrıların şiddeti azaltılıp yaşam niteliğini düşürmesi önlenebilir.

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 1

 

 

Her zaman doktorunuzun önerilerine uymalı ve anti-enflamatuar alımını abartmamalısınız çünkü onların da zararlı yan etkileri olabilir. Bu yüzden size çeşitli doğal çözümler tavsiye ediyoruz!

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 3

1. HER GÜN ZENCEFİL
Yakın dönemde Miami Üniversitesinde yapılan bir çalışma, günde 2 kapsül zencefil tüketmenin eklem ağrısı ve enflamasyonuna iyi geldiğini ortaya çıkartmıştır.

Zencefilin etkisi ibuprofenden hem daha faydalıdır hem de mide yanması ve dolaşım bozukluğu riski taşımaz. İster sağlık ürünü satan yerlerden ister marketlerden zencefil alabilirsiniz. Her gün, günde iki defa bir yemek kaşığı zencefili bir bardak su ile tüketirseniz günlük tavsiye edilen miktarda tüketmiş olursunuz.

 

 

2. ÇEŞİTLİ YİYECEKLERE DİKKAT EDİN
Bu yiyecekleri ya hiç tüketmemelisiniz veya çok az miktarda tüketmelisiniz

Laktoz: Laktozun içerisindeki süt proteini eklem enflamasyonuna neden olur. Eğer çok sık süt ve yoğurt tüketiyorsanız, yaşam kalitenizi çoğaltmak için bu besinleri ağır ağır beslenme düzeninizden çıkartmalısınız.

Kırmızı et: Kırmızı etleri bütünüyle hayatınızdan çıkartmaya çalışın, kırmızı et hem daha sağlıklı değildir hem de damarlarda kolesterol sorunlarına yol açabilir.

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 5

Buğday: Şaşırdınız mı? Yapılan çalışmalar buğday ve diğer tahılların içerdiği glutenin, artriti olan kişilerde eklem ağrısı ve enflamasyona neden olduğunu göstermektedir. Beslenme düzeninizden gluteni çıkartmak biraz rahatlamanıza yardım edecektir. Gluten tüketmeyi bıraktıktan sonra bir değişiklik görmediklerini dile getiren bazı kişiler olsa da, bir çok kişi gluteni bütünüyle hayatlarından çıkarttıktan sonra yaşam kalitelerinde ciddi bir artış olduğunu belirtmektedir.

 

 

Yumurta: Eklem ağrılarını şiddetlendirecek diğer şeylerin beraberinde sarısında kolesterol barındıran bu hayvansal ürünü tüketirken dikkatli olmalısınız. Yumurta hem daha sağlıklı bir besin hem de iyi bir protein kaynağı olsa da, istenmeyen yan etkilere neden olabilirler.

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 7

Patlıcangiller: Bu ismi önceden duydunuz mu? Patlıcangiller derken domates, biber, patlıcan gibi yiyeceklerden bahsediyoruz. Bu çiğ sebzeler kas-iskelet sisteminde soğukluğa neden olabilirler; ayrıca eklem enflamasyonu ve migrene de neden olabilirler. Bunun sebebi solanin adı verilen bir toksik bir alkaloittir ve bu madde enflamasyona neden olabilir ya da zaten bu tarz bir şikayeti olan kişinin durumunu kötüleştirebilir. Bu durumda tüketebileceğiniz en daha sağlıklı sebze havuçtur.

3. SABAHLARI YEŞİL ÇAY

Her sabah kahve yerine yeşil çay içti! 6 günde bakın ne oldu? - Sağlık son  dakika haberler
Yeşil çay mucizesi vücudumuzu antioksidanlardan temizleyen bir içecek olarak düzenli bir biçimde içmeyi gerektirir. Bununla beraber, vücuttaki antioksidanların temizlenmesi eklem ağrılarını da tedavi edecek nitelikli bir yoldur.

4. E VİTAMİNİ, EN BÜYÜK YANDAŞINIZ

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 10
E vitamininin artrite karşı olan faydalarını biliyor musunuz? Eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini kapsüllerinden günde iki tane alarak hem genel sağlığınızın sürekliliğini sağlayabilirsiniz hem de eklem ağrılarınıza engel olabilirsiniz. E vitamini kapsüllerinin yanında yeşil yapraklı sebzeleri taze olarak tüketmeye özen gösterin

5. AĞRINIZI AZALTIP RUH HALİNİZE İYİ GELECEK BESİNLER

Eklem Ağrılarınızla Sonsuza Kadar Vedalaştıracak 12
Yaşam kalitenizi arttırmanız son derece önemlidir. Bunu düzgün beslenerek başarabilirsiniz. Ağrınızı azaltmaya yardım edecek yiyeceklerin beraberinde kendinizi de çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak şeyler tüketmelisiniz. Peki bunu nasıl mı yapabilirsiniz?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.