Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

MUTFAK, BANYO, TUVALET EN İYİ NASIL TEMİZLENİR?

MUTFAK, BANYO, TUVALET EN İYİ NASIL TEMİZLENİR?

Arkadaşlarımızı eve davet edip güzel bir akşam geçirmek muhteşem bir fikirdir. Ancak ertesi gün ciddi bir ev temizliği bizi beklemektedir. Farklı yüzeyleri temizlerken farklı ürünler kullanırız ve bir sürü farklı kimyasala maruz kalırız.

 

MUTFAK, BANYO, TUVALET EN İYİ NASIL TEMİZLENİR? 1

 

Aslında böyle olmak mecburiyetinde olmadığını söylemek istiyoruz. Bugünkü içeriğimizde bütünüyle doğal malzemeler ile tüm yüzeyleri temizleyebileceğiniz tek bir ürünü tanıtıyoruz hem de bu temizleyiciyi kendiniz yapacaksınız. Sadece evinizdeki malzemeleri kullanarak tüm yüzeyleri kolayca temizlemenizi sağlayacak bu ürün hayatınızı çok kolaylaştıracak!

 

 

MUTFAK, BANYO, TUVALET EN İYİ NASIL TEMİZLENİR? 3

MALZEMELER
4 portakalın kabukları

1 cam şişe beyaz sirke

Farklı bir koku istiyorsanız, bitki yağı kullanabilirsiniz. Örneğin, limon yağı

1 büyük kavanoz

 

 

Tülbent ya da bir hayli ince bir süzgeç

Bir sprey şişesi

HAZIRLANIŞI
Portakal kabuklarını cam kavanoza atın ve üzerini geçecek kadar sirke ilave edin. 3 hafta boyunca bekletin ve sirkenin portakal kabuklarından ihtiyacı olan tüm gerekli maddeleri almasına izin verin.

 

Güneş almayan ve oda sıcaklığında olan bir yerde bekletmeniz yeterli olacaktır. 3. Hafta sonunda tülbent yardımı ile karışımı süzün ve sprey şişeye alın. Üzerine yarı yarıya olacak biçimde su ekleyin. Leke ne kadar zorluysa o kadar çok kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle birazını ayırıp seyreltmeden kullanmayı tercih edebilirsiniz. Son olarak içerisine tercih ettiğiniz bir bitki yağını ekleyin ve yüzey temizleyiciniz hazır!

MUTFAK, BANYO, TUVALET EN İYİ NASIL TEMİZLENİR? 5

 

Raflardan toz alırken, ocağınızı yağ ve diğer yemek artıklarından temizlerken, banyonuzu temizlerken, yerleri silerken ve daha nicesi. Tüm yüzeyler için bu karışımı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Harika sonuçlar alacağınıza adımız gibi eminiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.