Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ!

03.01.2021
1.795
SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ!

Siyah noktalar, aynada yüzümüze her baktığımızda biz bayanların hayatını kabusa çevirir. Temizleyici kremler, burun bantları ve başka kozmetik ürünleri bu sorunu çözmeye yetmez. Siyah noktalar cildin gevşek dokusu ve gözeneklerin çok açık olmasından kaynaklanır.

 

SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ! 1

 

Gün içinde maruz kaldığımız duman, is ve kirler cildimizde siyah nokta olarak ortaya çıkar. Size evde basitçe yapabileceğiniz bir önerimiz var. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için muhteşem bir çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu muhteşem uygulama için streç film, iki küçük yüz havlusu, havlu kağıt ve vazeline ihtiyacımız var. Bu formülü uygulamadan önce duş alın ve cildinizi sabunla iyice yıkayın. Hatta opsiyonel olarak benim önerim cildinize buhar banyosu yaptırın.

 

 

SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ! 3

5 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta çiçeği ve yine 5 yemek kaşığı kurutulmuş nergis çiçeğini 2 su bardağı suda 10 dakika kaynatın ve demlenmeye bırakın. Daha sonra orta boy bir küvete 3 bardağı kaynamış suyu dökün. İçine demlediğiniz çayı dökün ve 5 damla sardunya esanslı yağ damlatın. Bu buharı yüzünüze yaklaştırarak 5 dakika yüzünüze tutun. Böylece gözenekler açılacak ve cilt temizliği kolaylaşacaktır.

SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ! 5

Vazelini siyah noktalarınızın olduğu cilt bölgesine kalın bir tabaka halinde sürün. 2. Havluları sıcak ütü yardımı ile ısıtın. Vazelin sürdüğünüz bölgeyi streç filmle sarıp sıcak havluyu 5 dakika kadar üstüne bastırın. Havlu birkaç dakika sonra soğuyacaktır bu nedenle ikinci havluyu ısıtıp diğeriyle değiştirin.

Süre dolduğunda streçi çıkarıp sorunlu bölgenin üzerini havlu kağıtla kapatıp siyah noktalarınızı sıkın ve havlu kağıtla iyice temizleyin. Siyah noktalarınız kayboldu bile!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.