Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

PATATESİN İÇİNE GÜL SAPI YERLEŞTİRDİ, BİR HAFTA SONRA BAKTIĞINDA GÖZLERİNE İNANAMADI

03.01.2021
1.150

Kısa sürede bir tek gülü, koca bir gül demetine dönüştürün! Mutfak masasında duran güzel bir çiçek demeti herhangi bir kasvetli günü anında aydınlatabilir, değil mi?

 

 

Ne yazık ki, çiçekler bir hayli pahalıdır, özellikle de birkaç gün içerisinde çöpe atmanız gerekeceğini düşünürseniz..

 

Fakat sizler için hazırlamış olduğumuz bu ipucumuz sayesinde, kendi güzel gül demetinizi kendiniz yetiştirebilirsiniz! Bu muhteşem numarayı merak ettiniz mi? Bir sonraki sayfayı okumaya devam edin!

PATATESİN İÇİNE GÜL SAPI YERLEŞTİRDİ, BİR HAFTA SONRA BAKTIĞINDA GÖZLERİNE İNANAMADI 1

 

Bir gül ve bir patates Hepimizin, kendi çiçek bahçemizi oluşturacak kadar yeşil alanımız ne yazık ki yok. Neyse ki, elimizde, farkında bile olmadan kendi güllerinizi yetiştirmenizi sağlayacak harika bir ipucumuz var! Yeşil alana hiç ihtiyacınız yok ve bir daha asla çiçeksiz kalmayacaksınız.

PATATESİN İÇİNE GÜL SAPI YERLEŞTİRDİ, BİR HAFTA SONRA BAKTIĞINDA GÖZLERİNE İNANAMADI 3

Kulağa muhteşem geliyor, değil mi? Herkes güzel bir gül demetini sever ve bu numara sayesinde herkes gül dolu bahçeye sahip olacak. Tek ihtiyaç duyduğunuz bir tane gül, bir tane patates, bir plastik şişe, biraz saksı toprağı ve bir de saksı. Gül ve patates mi? Evet, doğru duydunuz! Bu ipucumuz kulağa çok garip geliyor olabilir, ama kesinlikle işe yarıyor!

Nasıl yapılır: Sevdiğiniz bir gül seçin, tüm yapraklarını koparın ve gülün başını çapraz olarak k-esin (çiçekten yaklaşık 3 santimetre). Eğer çiçek hala güzel görünüyorsa, minik bir vazoya koyabilirsiniz; gerçekten çok sevimli görünecektir! Patatesi alın ve gül sapı genişliğinde bir delik açın; sapın deliğin içinde kımıldamadığından emin olun. Saksının dibine 5 santimetre saksı toprağı dökün ve patatesi üzerine yerleştirin.

 

 

PATATESİN İÇİNE GÜL SAPI YERLEŞTİRDİ, BİR HAFTA SONRA BAKTIĞINDA GÖZLERİNE İNANAMADI 5

Saksının geri kalanını saksı toprağı ile doldurun. Plastik şişenizin alt kısmını k-esin ve topraktan çıkan sapın üzerine d-ikkatlice yerleştirin. Zaman zaman gülü (şişenin etrafından) sulayın ve güllerinizin eskisi gibi büyümesini izleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.