Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ

Bir kadın için kirpiklerinin güzelliği, en az saçlarınınki kadar önemlidir. Peki uzun ve daha sağlıklı kirpikler için ne yapmak gerekir? İşte pahalı yöntemlere başvurmadan uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak 10 basit kirpik uzatma yöntemi.

 

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ 1

 

Neden etkilidir: Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır. Ne yapmalısınız: İyice temizlenmiş eski bir maskara tüpü ve maskara fırçası kullanın. Maskara tüpüne birkaç damla E vitamini damlatın ve kirpiklerinizi günde iki sefer 5 dakika boyunca fırçayla hafifçe tarayın. Neden etkilidir: Hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı, kirpiklerin daha sağlıklı kalmasını sağlamayı başaran yağ asitleri içerirler.

Ne yapmalısınız: Temiz bir maskara fırçasına ya da parmağınıza bir damla yağ damlatın ve bunu uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Bunun için tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi; birkaç farklı yağı da karıştırabilirsiniz.

 

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ 3

 

Vazelin: Vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir. Ne yapmalısınız: Yatmadan önce bir parça vazelini temiz maskara fırçası ya da parmağınızla uygulayın. Vazelinin gözle temasından kaçının. Sabah yüzünüzü yıkayın.

 

Aloe vera, saç ve kirpiklerin güçlendirilmesi ve beslenmesi için uygundur. Ne yapmalısınız: Taze bir aloe vera yaprağı alın, birkaç damla suyundan sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini çoğaltmak için aloe vera suyunu, hint yağı ya da zeytin yağı ile karıştırın.Yeşil çay, içerdiği antioksidanlar ve vitaminler sebebiyle kozmetik ürünlerde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.

 

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ 5

Ne yapmalısınız: Bir fincan yeşil çay yapın, soğumaya bırakın ve bunu günde iki kez kirpiklerinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Kirpiklerinizin hızla uzadığını göreceksiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.