Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

ÇUVALLA PARA ÖDEMEYİN, SAĞLIK İÇİN SICAK SUYA KARBONAT VE SİRKE EKLEYİN

02.01.2021
782
ÇUVALLA PARA ÖDEMEYİN, SAĞLIK İÇİN SICAK SUYA KARBONAT VE SİRKE EKLEYİN

İşte vücut için yadsınamaz faydalara sahip ve hafife alınmaması gerekli olan bir tedavi. Aç karna içeceğiniz karbonat içeren bir bardak su, bazı ciddi hastalıklardan kurtulmanızı sağlar.

 

ÇUVALLA PARA ÖDEMEYİN, SAĞLIK İÇİN SICAK SUYA KARBONAT VE SİRKE EKLEYİN  foto galerisi 2. resim

 

KARBONATLI SU: KATIKSIZ SAĞLIK
Karbonat, yalnızca kurabiye yaparken işinize yaramaz, hemde rahatsızlık verici pek çok hastalığı tedavi etme özelliğine de sahiptir. Ayıca vücudun pH seviyesini düzenler, ki bilindiği gibi pek çok ciddi rahatsızlık pH düzeyindeki dengesizlik sonucu oluşur..

 

 

ÇUVALLA PARA ÖDEMEYİN, SAĞLIK İÇİN SICAK SUYA KARBONAT VE SİRKE EKLEYİN 2

İŞTE KARBONATLI SU İÇMENİN SAĞLIK AÇISINDAN EN ÖNEMLİ FAYDALARI
1. ASİT GİDERİCİ ETKİYE SAHİPTİR

Açken Karbonatlı Su İçerseniz Ne Olur?


Karbonatın, pek çok kişinin yaşadığı bir rahatsızlık olan mide ekşimesine iyi geldiği bilinir. Reflü, yemek borusundaki mide asidinin boğazda yukarılara doğru çıkması sonucu oluşur ve bir yanma hissine neden olur.

Her gün karbonat içeren su içince, hidroklorik asit içeren mide nötralize olur ve problem ortadan kalkar. Diğer taraftan, köpüren içecekler geğirmeyi tetikleyerek (midedeki gazı ağız yolu ile atarak) iyileşmeye katkı sağlayıp şişkinliği ve mide yanmasını önler.

2. VÜCUDU ALKALİLEŞTİRİR

Bir bardak limonlu su sağlığa büyük yatırım


Vücudun asidik pH düzeyinde olması, aralarında kanserin de olduğu pek çok ciddi hastalığın ortaya çıkmasına yol açabilir. Karbonat içeren su, vücudun pH seviyesini dengeleme işlevi görür. Yiyeceklerin etkili biçimde sindirilmesi için asitlik önemlidir, ancak bazlılık seviyesinin yüksek olması sağlıklı olarak nitelendirilir, çünkü hastalıklar asidik ortamda gelişir.

Aralarında osteoporoz, eklem yangısı ve kanser gibi hastalıkların da olduğu kronik dejeneratif hastalıkların çoğunun, vücudun yükselen asit derecesiyle ilişkili olduğu gösterildi. Bu gerçekler dikkate alındığında ve sağlamış olduğu faydalar düşünüldüğünde aç karna bir bardak karbonatlı su içmek pek de zor olmasa gerek.

 

 

3. BÖBREK TAŞLARINI ÖNLER

Böbrek Taşı Nasıl Düşer Düşürülür Kırılır?İbrahim Saraçoğlu Bitkisel
Böbrek taşları yalnızca genetik bozukluklardan dolayı oluşmaz. İdrarın asit derecesinin yüksek olması ile anlaşılabilen vücuttaki demir dengesizliği de böbrek taşı oluşumuna neden olur. Böbrek taşı rahatsızlığı, uzun süre ağrı ya da acı veren bir belirti göstermez, ancak belirtiler ortaya çıktığında vermiş olduğu acı büyük olur.

Hali hazırda böbrek taşınız olabilir ve bundan haberiniz olmayabilir. Nüfusun büyük kısmını etkileyen bu hastalığın belli başlı nedenlerinden birisi de yeterince su içmemek. Her gün karbonatlı bir bardak su için ve vücudunuzda böbrek taşı oluşumu riski büyük oranda azalsın.

4. ÜRİNER ENFEKSİYONLARI ÖNLER

Böbreklerinizi ve idrar torbanızı korumanın kendinizi korumak olduğunu söylemeye gerek yok. Karbonat, idrar yolu enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olur ve antiseptik özellikte olduğundan dolayı idrarın asit derecesini azaltarak bu rahatsızlıkları engelleme işlevi görür.

ÇUVALLA PARA ÖDEMEYİN, SAĞLIK İÇİN SICAK SUYA KARBONAT VE SİRKE EKLEYİN 7

Bakteriler mesanede kolayca ürer. Özellikle bayanlar idrar yolu enfeksiyonları için riskli gruptur. Yetersiz hijyen, hamilelik, düşük bağışıklık ve bazı ilaç tedavileri kaçınılması zor olan bu hastalığa neden olabilir. Bu yüzden yeterli sıvı tüketimi ve karbonat kullanarak ‘arınmak’, bu problemin önüne geçmenin en iyi yollarıdır.

 

 

 

KARBONAT İÇEREN SUYU DOĞRU ŞEKİLDE İÇMENİN YOLU NEDİR?

Su Nedir ve Suyun Fiziksel, Kimyasal ve Biyolojik Özellikleri | Tesisat
Her şeyi kitabına uygun yapabilmek için evvela pH kağıdı ile idrar ve tükürükteki pH seviyesini ölçmeyi bilmelisiniz. Uyandığınızda hiçbir şey içmeden önce tükürük pH değeriniz 7,0-7,4 arasında olmalı. İdrar ise sabahları daha asidik olur, çünkü vücudumuz tüm gece boyunca vücudu temizlemekle uğraşır.

Uyandıktan sonraki ilk bir saat idrar pH’ı 6,0-7,0 arasında bir değerde olmalı ve bu değer gün boyunca yükselmeli. Tükürük ve idrarınızdaki pH seviyelerini birkaç gün boyunca ölçün, sonuçları not edin. Eğer pH değerlerinizin istenen değerlerin çok altında olduğunu görürseniz, dengelemek için karbonatlı su içebilirsiniz.

İçine 1 çay kaşığı karbonat katılmış bir bardak suyu günde iki sefer, tercihen aç karna içmeniz yeterli.Düzgün bir sindirim için doğru miktarda asite de ihtiyacınız var. PH seviyenizi ölçmeye devam edin, iyileşme görene kadar yukarda verilen dozu bir ya da iki bardak daha artırabilirsiniz. Harika yararları için karbonatlı suyu aç karna için. Hiçbir zararlı etkisi olmayan bu ucuz ve etkili tedavi denemeye değer.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.