Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin

01.01.2021
3.119
Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin

Kanser, vücudun tamamına yayılabilen anormal hücre büyümesinin niçin olduğu bir hastalıktır. Hücrelerin artış göstermesi kanserli ya da iyi huylu olabilen tümörlere neden olabilir. İlgili hücre tipine nazaran sınıflandırılmış 100’den fazla kanser türü vardır. Anjiyogenez, vücuttaki kan damarlarını oluşturan fizyolojik bir süreçtir.

 

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 1

 

Bu süreç, bir yaralanmaya maruz kaldığımızda ve vücudun iyileşmeye başlaması için kan damarlarını tekrar yapılandırılması gerektiğinde başlar. Anjiyogenez de kanserle ilişkilidir. Süreç, inhibitörler ve aktivatörler tarafından düzenlenmektedir.

Kanser, inhibitörlerle yakından ilişkili bulunmasına karşın, aktivatörler, anjiyogenez için önemli olan vasküler hücre büyümesini uyarmaktan sorumludur. Hastalık ve süreç tırmandığında, kanseri yenmek için anjiyogenezi durdurmamız gerekir. Zor biçiminde görünse de, rejiminize aşağıda belirtilen yiyecekleri ilave ederek bu duruma destek olabilirsiniz:

 

 

KANSER HÜCRELERİNİ YOK EDEN BESİNLER
ZERDEÇAL

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 3
Sağlığa çok yararlı olan zerdeçal ve muhteviyatında bulunan kurkumin, anjiyogenezi durdurabilir ve kanserin gelişimini ve yayılmasını engelleyebilir.

KAHVE VE YEŞİL ÇAY

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 5


Her gün kahve ve yeşil çay içmek oldukça yararlıdır. Bazı çalışmalara bakılırsa, her iki içecek de kanseri durdurma yeteneğine sahiptir.

 

 

DOMATES

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 7


Domates likopen olarak bilinen bileşiği bolca oranda içermektedir. Likopen, kanser riskini azaltabilen kuvvetli bir antioksidandır. Yapılan çalışmalara gore, likopen yağa dönüşür ve yüksek sıcaklıklara maruz kalmış olduğunda miktarı artar. Bu da, pişmiş domatesin kansere karşı en iyi biçimde cenktığı manasına gelir.

YABANMERSİNİ VE AHUDUDU ÖZÜ

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 9
Bu meyveler, oksidatif stres, anjiyogenez ve kanseri önleyebilecek özel fitokimyasallar açısından zengindir.

BİTTER ÇİKOLATA

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin 11

Bitter çikolata, kuvvetli antikanserojen özelliklere haizdir ve gmeşhurk olarak tüketilmelidir. Sadece, farklı sağlık problemlerına yol açabileceğinden neticesinde tüketilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.