Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ

01.01.2021
638
GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ

Çağımız hastalığı kanser, tedavi edilmediğinde ve geç kalındığında ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı erken evrede yakalanması bir hayli önemlidir.

 

 

Peki, birçoğumuzun görmezden geldiği kanser pek çok kanser belirtisi olduğunu biliyor muydunuz?

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 1

Kanserden korunmak için önlem alınmalı, belirtiler fark edildiği takdirde doktora danışılmalıdır. Vücudunuzun verdiği bir takım belirtiler, kanserin erken verdiği belirtiler olabilir. Bu belirtileri bilirseniz karşılaşabileceğiniz büyük problemlerinde önüne geçmiş olursunuz.

 

 

İŞTE ÇOĞUMUZUN GÖRMEZDEN GELDİĞİ 5 KANSER BELİRTİSİ
SÜREKLİ ÖKSÜRMEK

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 3
Geçmeyen öksürük için bir doktora mutlaka görünmelisiniz. Geçmeyen öksürük akciğerlerinizde bir problem olmasına ya da akciğer kanserine işaret ediyor olabilir.

SÜREKLİ HORLAMAK

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 5


Sürekli horlamak, salgın olan bir nezlenin işareti olabilir. Ancak dikkat edin, çünkü hemde çok daha ciddi bir şeylerin olduğunun bir göstergesi de olabilir.

 

 

SÜREKLİ YORGUN OLMAK

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 7


Kronik yorgunluk ve bitkinlik, demir eksikliğinin bir belirtisi olabilir ya da bundan daha da derin olup, daha ciddi bir hastalığa işaret edebilir.

Bu sebepten dolayı mutlaka bir doktora görünmeniz gerekiyor. Losemi kanserinin en önemli belirtileri arasında devamlı yorgunluk yer almaktadır.

İDRARDA MEYDANA GELEN DEĞİŞİMLER

İdrar yapma alışkanlıklarınızda herhangi bir değişiklik söz konusu olmaya başladıysa söz gelimi; idrarınızı yaparken yanma hissi, idrarda meydana gelen kanama, idrar renginde meydana gelen değişimler böbreklerinizde kötü huylubir kistin varlığını işaret ediyor olabilir.

 

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 9

Aynı zamanda erkeklerde meydana gelen idrardaki değişimler prostat kanserinin bir işareti olabilir.

CİLDİNİZDE OLUŞAN LEKELER

GÖRMEZDEN GELİNEN KANSER BELİRTİLERİ 11
Cildinizde oluşan benler ve lekelenmeler muhakkak takip edilmelidir. Ben ve leke herkezin cildinde bulunur. Ancak benlerde ve lekelerde büyüme ve koyulaşma görmeye başladıysanız bu durum cilt kanserinin belirtisi olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.