Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Meğer Karaciğer Hastalığı Belirtisiymiş!!

06.04.2021
559
Meğer Karaciğer Hastalığı Belirtisiymiş!!

AYAK VE BACAK SIHHATİNİZ TEHLİKEDE OLABİLİR!
Fazla spor, sıhhatsiz beslenme, hava değişimi bacak ve ayaklarınızda ciddi sıhhat meselelerine sebep olabilir. Peki bu meseleleri nasıl anlarsınız?

 

 

İşte size bacak ve ayak sağlığınızla alakalı birkaç emare:

Ayakların şişmesi ve ayaklarda görülen değişiklikler bunlardan kaynaklanıyor olabilir..

BÖBREK PROBLEMLERİ

Şayet böbrekleriniz düzgün çalışmazsa, vücuttan sıvı atılımı güçleşir. Gözlerinizin çevreninde şişlik var ise, bacaklarınızda elektroşoka benzeyen ani ağrılar hissediyorsanız bu böbreklerle alakalı meseleye işaret edebilir.

VENÖZ YETMEZLİK


Venöz yetmezliği, toplardamardaki kanın kalbe doğru değil ters istikamete ilerlemesi vaziyetidir. Çok uzun müddet ayakta kalan hemen herkeste görülebilir. Bu da bacaklara şişliğe ve ağrıya kapı aralar.

TROMBOZ

Tromboz kalp ya da damar sisteminde istenmeyen pıhtı oluşmasıdır. Bu pıhtının uzuvlara yerleşmesi ciddi uzuv yetersizliklerinden ölüme kadar uzanan ehemmiyetli meselelere kapı aralar. Bir ya da iki bacağınızda oluşan şişlik bu hastalığa işaret olabilir. Şipşak bir doktora gitmek gerekir.

KARACİĞER PROBLEMLERİ


Karaciğer sorunlarını, bacaklarınızdaki vaziyete göre evvelce belirleyebilirsiniz. Karaciğerin anormal şekilde çalışması vaziyetinde bacaklarda hem şişlik hem de örümcek ağına benzeyen damarlar görülür.

TİROİD BEZİ PROBLEMLERİ

Şiş bacaklar, ayağa giren ani kramplar ve ayaklarda üşüme tiroid bezi konusunda meselelerden kaynaklanabilir.

 

ATEROSKLEROZ (DAMAR SERTLİĞİ)


Ateroskleroz esnasında ayağa çok az kan gelir; bu da ayağın rengi soluk yapar ve ağrıya kapı aralar. Çoğu olayda, insanlar damar sertliği konusunda belirtileri ihmal ederler. Ancak bu haftalık ciddi sıhhat meselelerine sebep olabilir.

GEBELİK


Gebelik bir hastalık değildir. Bununla birlikte bacaklarınızda bir takım farklıklar fark edebilirsiniz. Başta şişlik ve ödem olmak üzere ani kramplarda n ehemmiyetli belirtilerdendir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.