Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Hayat Kurtaran Pratik Bilgiler

22.03.2021
1.660
Hayat Kurtaran Pratik Bilgiler

1 — BUZDOLABININ BUZLUK KISMI
Eğer yiyecekleri buzdolabının buzluk kısmına ya da derin dondurucuya atarsanız, döndüğünüzde ilk günkü benzer biçimde taze yiyebilirsiniz. Peki, dondurma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmemiş olduğundan nasıl kesin olabilirsiniz?

 

 

Bir bardağın içerisine su doldurun ve buzluğa koyun. Bardaktaki su donduktan sonrasında üzerine bir tane demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın.

 

Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, yiyecekleriniz sağlıklı demektir. Para, bardağın dibine çökmüş ise o yiyecekleri sakın yemeyin.

 

Bu, buzdolabınızın yiyecekleri yeterince soğutamadığını ve yiyecekleri sakınan buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, yiyeceklerinin bakterilenmiş yahut çürümüş olma riski artacaktır.

2 — otomobil CAMININ BUĞULANMASI
Araç sahipleri kışın hemen derhal her gün araba camında buğu oluşmasından şikayet ederler.

 

 

İlk olarak banyonuzda her vakit elinizin altında bulunan traş köpüğü ve bir bez alın.

Araç camınızdaki buğulanmayı iyice temizleyin ve camdaki nemi alın. Daha sonra araba camınıza traş köpüğünü sıkın ve bir bez yardımıyla iyice yayın.

Daha sonra temiz bir bez yardımıyla traş köpüğünü temizleyip yolunuza devam edebilirsiniz.

 

 

3 — ZEHİRLİ YILAN
2 diş izi gördüyseniz, bilin ki yılan zehirlidir ama sıralı dişler yılanın zehirli olmadığını gösterir.

4 — KIRIK PARMAK


Parmağınız kırıldığında doktora yetişene kadar atel yapmak isterseniz bir kürdan ve bir lastik size kafi olan malzemedir.

5 — araba ÇİZİKLERİ
arabanızdaki minik çiziklerden aynı renkteki oje ile kurtulabilirsiniz. 2-3 kat sürmeniz yeterli. Ön camda çatlak oluştuğunda da şeffaf oje sürün. Oje, küçük çatlakların büyümesini engelleyecektir.

6 — YUVASINA KÜÇÜK GELEN PİLLER


Yuvasına ufak gelen pilleri kullanabilmek için kalan boşluklara alüminyum folyo ekleyebilirsiniz.

7 — ARAÇ TAMPONLARINDAKİ GÖÇÜKLER


Araç kullanan derhal herkesin başına minik kazalar gelir. Bunlar sonucu enstrumanlarda oluşan kozmetik hasarlar görüntü açısından kötüdür.

Bir oldukça kullanıcı bu hasarlar için tamircinin yolunu tutuyor. Ancak özellikle araç tamponlardındaki ezilme ve göçmeleri rahatlıkla düzeltmek mümkün.

Uzakdoğu yüce bir sürücü tamponu çöken aracına sıcak su dökerek tamponu eski haline getirdi. Sıcak suyu döktükten sonrasında kaputu açıp içeriden baskı uyguluyor ve işte sonuç..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.