Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

GECE YATMADAN ÖNCE İÇERSENİZ BAĞIRSAKLARI TEMİZLİYOR

30.01.2021
103
GECE YATMADAN ÖNCE İÇERSENİZ BAĞIRSAKLARI TEMİZLİYOR

Kalın bağırsak ve kolon kanseri gibi sağlık sorunlarından korunmak ve kalın bağırsağın işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için günde iki kere temizlenmesi gerekmektedir. Kalın bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayacak 5 çay önerisi için yazımıza göz atmadan geçmeyin.

 

Kalın bağırsak ve kolon kanseri gibi sağlık sorunlarından korunmak ve kalın bağırsağın işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için günde iki kere temizlenmesi gerekmektedir.

 

Kalın bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayacak 5 çay önerisi için yazımıza göz atmadan geçmeyin.

 

 

Baş ağrısı, ağız kokusu, halsizlik ve yorgunluk gibi semptomlar ile kendisini gösteren kirli bağırsaklar ilerleyen zamanlarda pek çok sağlık sorununa neden olabilir.

 

Kalın bağırsak detoksu için uygulayabileceğiniz 5 çay ile bağırsak sağlığınızı koruyabilir, kronik rahatsızlıklardan uzak durabilirsiniz. İşte kalın bağırsak detoksu için önerebileceğimiz 5 çay çeşiti..

 

 

REZENE TOHUMU ÇAYI


Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı rezene tohumu
-2 su bardağı su
-1 tatlı kaşığı bal
Nasıl yapılır?

Suyu ısıtın ve rezene tohumlarını kaynatın. Karışımı bir bardağın içerisine boşaltın ve içerisine bir kaşık bal ekleyin. 7 dakika bekleyip için ve sindirime yardımcı olması hergün öğle yemeğinden sonra için.

KEKİK ÇAYI

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı kekik
-1 su bardağı su
Nasıl yapılır?

Kekiği su içinde kaynatın ve 7 dakika kadar beklettikten sonra için.

PAPATYA ÇİÇEĞİ ÇAYI


Malzemeler:

-1 avuç papatya çiçeği
-1 su bardağı su
Nasıl yapılır?

Suyu papatya çiçekleriyle beraber kaynatın, ocağı kapattıktan sonra 5 dakika bekleyin ve her gece yatmadan önce bu çayı için.

NANE ÇAYI


Malzemeler:

-1 yemek kaşığı nane yaprağı
-2 su bardağı su
Nasıl yapılır?

Suyu kaynatın ve içerisine nane yapraklarını ekleyin. 5 dakika demledikten sonra ocağı kapatın ve 5 dakika kadar daha bekleyin. Aç karnına her gece yatmadan önce bir bardak için.

CASCARA SAGRADA ÇAYI


Malzemeler:

-1 yemek kaşığı cascara sagrada kabuğu
-1 su bardağı su
Nasıl yapılır?

Suyu ekleyin ve içerisine cascara sagradayı ekleyin. Kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve 5 dakika bekleyin. Bu çayı özellikle yatmadan önce içmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.